Przejdź do treści

Forum

Please or Zarejestruj się to create posts and topics.

Oświetlenie drzew w ogrodzie - czym i jak?

Jak myślicie, jakie będzie najlepsze oświetlenie do ogrodu? Jakie lampy dobrze oświetlą i udekorują nasze domy i rośliny?

Oświetlić możesz wszystkim. Widziałem reflektory wbijane w ziemię, girladny czy lampy wiszące. Pomyśl nad lampami solarnymi, które nie wymagają instalacji i zasilania. Są fajne i możesz je umieścić, gdzie tylko ci się zechce.

Ja mam u siebie lampy mobilne, które mogę nosić i wieszać gdzie chcę. Mam lampy wiszące na drzewach i pięknie się prezentują.

Najlepiej zrobić projekt oświetlenia. Lampy solarne też są fajne i się sprawdzą. Pytanie czy jest instalacja wypuszczona, żeby podłączyć te lampy.

Jak chcesz lampy to pisz priv. Zrobię ofertę i dam fajne ceny.

Możesz wziąć praktycznie każde lampy, które wytrzymają warunki atmosferyczne, wodę, mróz, śnieg, itd. Grunt by miały oprawy IP44, które chronią przed wilgocią i zalaniem.

Jest sporo fajnych firm. Najlepiej zobacz sobie ofertę w sklepie mojego znajomego Ardant.pl

Tych lamp są setki jak nie tysiące. Sam brałem od niego lampy do ogrodu i polecał bardzo markę Steinel i Pulmann:

https://ardant.pl/producent/steinel/

Steinel ma ciekawe nowoczesne rozwiązania. Zrobisz  z nim inteligentne oświetlenie ogrodu. To nie szajs, a niemiecka firma.

Ja trochę z innej beczki powiem.

Potrzeby hodowcy roślin często różnią się od potrzeb hodowcy komercyjnego. W naszej firmie zaprojektowaliśmy rozwiązania tak, aby sprostać również wymogom hodowli roślin w celu produkcji sadzonek najwyższej jakości.

Badania wykazały, że sadzonki uprawiane pod diodami LED są na ogół wyższej jakości niż przy tradycyjnym oświetleniu. Niski poziom ciepła emitowany przez diody LED tworzą bezpieczniejsze i lepiej kontrolowane środowisko hodowlane przy mniejszym ryzyku uszkodzenia roślin lub spalania pyłku. Hodowcy roślin używają obecnie regulowanych widm świetlnych, aby lepiej kontrolować czasy kwitnienia i zwiększać jednorodność, tworząc przy tym nowoczesną przestrzeń badawczą, która jest bardziej niezawodna i kontrolowana.

Można użyć światła, aby skrócić czas kwitnienia i zwiększyć liczbę kwiatów. Połączenie zwiększonego wzrostu i kwitnienia powoduje zwiększenie nasion i szybsze cykle produkcyjne. Hodowcy roślin wykorzystują również systemy kontroli do śledzenia i zarządzania wieloma strefami i rodzajami upraw bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej.

Oświetlenie drzew w ogrodzie stanowi efektowny sposób na nadanie mu wyjątkowego charakteru po zmroku. Możesz wybrać spośród różnych rodzajów oświetlenia, takich jak kierunkowe reflektory, rozproszone lampy ogrodowe czy energooszczędne opcje zasilane energią słoneczną. Kluczowe jest unikanie nadmiernego oświetlenia, aby nie zakłócić naturalnego uroku ogrodu, dlatego warto zastosować różnorodne źródła światła o zróżnicowanych mocach. Automatyzacja systemu oświetlenia może dodatkowo umożliwić dostosowanie intensywności światła w zależności od pory roku czy czasu doby, co wpływa na efektowność całego aranżacyjnego przedsięwzięcia.

Przed przystąpieniem do instalacji oświetlenia drzewa w ogrodzie, zaleca się sporządzenie planu, uwzględniającego preferowane efekty świetlne oraz bezpieczeństwo instalacji. Kluczowe jest także wybieranie oświetlenia odporne na warunki atmosferyczne i zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak ukrywanie kabli czy stosowanie osłon, aby uniknąć potknięć. Starannie zaplanowane oświetlenie drzew w ogrodzie może stworzyć magiczną atmosferę, dodając ogrodowi nowy wymiar estetyczny i funkcjonalny po zachodzie słońca.

Elegancki naświetlacz XLED home 2 slave - LED biały

Latarnia ogrodowa Asker - nowoczesna, czarna

Latarnia ogrodowa Asker - 4000K, nowoczesna, antracyt