Przejdź do treści

Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Oświetlenie drzew w ogrodzie - czym i jak?

Jak myślicie, jakie będzie najlepsze oświetlenie do ogrodu? Jakie lampy dobrze oświetlą i udekorują nasze domy i rośliny?

Oświetlić możesz wszystkim. Widziałem reflektory wbijane w ziemię, girladny czy lampy wiszące. Pomyśl nad lampami solarnymi, które nie wymagają instalacji i zasilania. Są fajne i możesz je umieścić, gdzie tylko ci się zechce.

Ja mam u siebie lampy mobilne, które mogę nosić i wieszać gdzie chcę. Mam lampy wiszące na drzewach i pięknie się prezentują.

Najlepiej zrobić projekt oświetlenia. Lampy solarne też są fajne i się sprawdzą. Pytanie czy jest instalacja wypuszczona, żeby podłączyć te lampy.

Jak chcesz lampy to pisz priv. Zrobię ofertę i dam fajne ceny.

Możesz wziąć praktycznie każde lampy, które wytrzymają warunki atmosferyczne, wodę, mróz, śnieg, itd. Grunt by miały oprawy IP44, które chronią przed wilgocią i zalaniem.

Jest sporo fajnych firm. Najlepiej zobacz sobie ofertę w sklepie mojego znajomego Ardant.pl

Tych lamp są setki jak nie tysiące. Sam brałem od niego lampy do ogrodu i polecał bardzo markę Steinel i Pulmann

https://ardant.pl/producent/steinel/

Steinel ma ciekawe nowoczesne rozwiązania. Zrobisz  z nim inteligentne oświetlenie ogrodu. To nie szajs, a niemiecka firma.

Ja trochę z innej beczki powiem.

Potrzeby hodowcy roślin często różnią się od potrzeb hodowcy komercyjnego. W naszej firmie zaprojektowaliśmy rozwiązania tak, aby sprostać również wymogom hodowli roślin w celu produkcji sadzonek najwyższej jakości.

Badania wykazały, że sadzonki uprawiane pod diodami LED są na ogół wyższej jakości niż przy tradycyjnym oświetleniu. Niski poziom ciepła emitowany przez diody LED tworzą bezpieczniejsze i lepiej kontrolowane środowisko hodowlane przy mniejszym ryzyku uszkodzenia roślin lub spalania pyłku. Hodowcy roślin używają obecnie regulowanych widm świetlnych, aby lepiej kontrolować czasy kwitnienia i zwiększać jednorodność, tworząc przy tym nowoczesną przestrzeń badawczą, która jest bardziej niezawodna i kontrolowana.

Można użyć światła, aby skrócić czas kwitnienia i zwiększyć liczbę kwiatów. Połączenie zwiększonego wzrostu i kwitnienia powoduje zwiększenie nasion i szybsze cykle produkcyjne. Hodowcy roślin wykorzystują również systemy kontroli do śledzenia i zarządzania wieloma strefami i rodzajami upraw bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej.